Tuhaf kabullenme sorunları

01.04.2020 08:36

Merhaba Sorunum; Birinin giydiği ayakkabıya , kıyafete göre onu konumlandırıp iletişim kurma biçimimi ona göre düzenliyorum.İnsanları maddesel ve bazen tipsel olarak kafamda kategorize ediyorum, yanıma yakışması, yakışmamasını düşünüyorum (kendimi hiç beğenmediğim halde) bunu nasıl aşabilirim?


Rumuz: Lilith Kategori: Bunların Dışında


Psikolog Mehmet KOÇ Cevabı:


Kendilik algınız nasıl , kendinizi değersiz , değerli mi görüyorsunuz ? Mesela bazen kendimizi öteki üzerinden konumlandırırız yada var ederiz .Güzel giyimli biri ile kendimizi var etmek bizi değerli hissettirip , mutlu mu ediyor ?
ONLİNE
Uzmanlık Alanları

10 Yıllık Mesleki Deneyim, Aşk İlişkileri, Romantik İlişkiler, İlişki Bağımlılığı, Aile ve Çift Terapisi, Boşanma Sonrası Problemler, İlişki ve Duygusal Sorunlar, Sosyal Fobi, Özgüven Sorunları, Yeme Bozuklukları, Kilo Problemleri, Evlilik Sorunları, Arabuluculuk, Stresle Başa Çıkma, Depresyon, Sınav Kaygısı, Mobing, Öfke ile Başa Çıkma, İçe Kapanıklık, Davranışsal Problemler, Yas ve Kayıp Danışmanlığı, Mükemmelliyetçilik, Tyt Yks Dgs Kpss Yds, Sınavsız İkinci Üniversite, Lisans Tamamlama, Üniveriste Ders Muafiyetleri, Yabancı Dil Sınavları, Yüksek Lisans

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?