Tuvalet eğitimi

16-10-2022 12:06

Merhaba , 3.5yaşında tuvalet eğitimini reddeden bir kızım var .Asla bezini çıkarmak istemiyor . Nasıl bir yoli izlemeliyim.

Merhaba, tuvalet eğitimi aceleye getirilmemesi gereken, çocuk için oldukça hassas bir süreçtir. Özellikle çocuğunuzun anne ve babasına genel olarak karşı çıkma eğilimi varsa tuvalet eğitimini de reddetmesi olağandır. Çocuğunuzun bulunduğu yaş dönemi de daha özgürlükçü daha inatçı olduğu dönem olduğu için çocuk kendi isteklerini ve arzularını yerine getirmek ister. Çocuğunuz çok direniyorsa korkutulmuş, utandırılmış veya bıktırılmış olabilir. Çocuğunuzu zorlamayın, cezalandırmayın, utandırmayın. Tuvalet rahat olmakla eş değerdir. Gergin ve baskı altında hisseden çocuk tuvaletini huzurla yapamaz zaten. Tuvalet eğitimini başaramayan hiçbir çocuk yoktur, eninde sonunda bu süreç bitecektir. Rahat olun, baskı yapmadan ona yardımcı olun :)
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Aile Danışmanlığı, Travma, Cinsel Kimlik/Cinsel Yönelim, İstismar/İhmal, LGBTİQA+, Kaygı/Anksiyete, Çocuk/Ergen Problemleri, İkili İlişkiler, Sosyal Kaygı, Öz Güven, Zaman Yönetimi

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?