Utangaçlık mı Sosyal Fobi mi?

11-06-2021 05:50

Merhaba,Oldum olası çok tanımadığım insanların yanında kendimi hep rahatsız hissettim, bunun yanında önemli bir mülakat, müdürler ile iletişim tanımadığım insanların yanında yemek yiyememe gibi bir takım davranışsal sorunlarım mevcut (el titremesi vb) . Sizce bu utangaçlık mı yoksa sosyal fobi mi?

Merhaba; ben klinik psikolog Nusret KOÇ. Yaşadığınız durum; bir değersizlik hissinin yanında, bir bakışın değerlendirmesi ve diğerlerinde olumsuz bir imajımız olduğuna dair kaygılı bir tabloya benziyor. Sosyal fobi utangaçlığa çok yakın bir kavram. Her ikisinde de kendine güvensizlik olur. Terapi ile bu konudaki duyarlılığı ve mutsuzluğu gidermek , rahat hareket etmeyi sağlayacak öz güveni sağlamak mümkün olabilir. Ortalama, 10-15 seanslık bir terapi önemli bir değişim sağlar. Esenlikler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Psikanalitik/Psikodinamik Terapi, Çift ve İlişki Terapisi, Kıskançlık ve Güvensizlik, Aldatma Aldatılma, Cinsel Sorunlar, Ayrılık ve Terkedilme ile Başetme, Depresyon, Obsesif (Takıntı) ve Kompulsif Bozukluk, Borderline-Bipolar Bozukluk-Manik Depresif, Narsistik Kişilik, Bağımlı kişilik, Panik Atak-Anksiyete-Sosyal Fobi, Öfke Kontrolü, Öz Güven, Bağımlılık(Alkol-Madde-Kumar.., Travma (Kayıp ve Yas)

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?