Uyku bozukluğu

08-05-2021 10:30

Geceleri uykuya dalmakta zorlanıyorum, sürekli komşulardan gelen sesleri dinliyorum ve en ufak seste bile sinirlenip yerimden korkuyla uyanıyorum,sesleri dinledikçe bazen kalp çarpıntısı,sıcak basması oluyor, vücudum kasılıyor.Sesler artık gündüzleri de rahatsız ediyor.

Merhaba, ben psikolog Naciye Usta. Seslere karşı aşırı bir hassasiyetiniz söz konusu ve bu durum yaşamınızı olumsuz etkilerken hayat kalitenizi de düşürecektir. Verimli bir uyku geçirmediğinizden gündüze yansıyan yorgunluk gündüz de sesler konusunda daha hassas olmanıza neden oluyor olabilir. Bu noktada geceleri odağınızın tek bir seste olmasını sağlayacak sizi rahatlatacak bir müzik eşliğinde uyumayı tercih edebilirsiniz. Beraberinde uykudan önce nefes egzersizleri ve gevşeme egzersizleri uygulayabilirsiniz. Bunlar dışında ise seslere hassasiyetinizi ve uyku hijyeninizi birlikte değerlendirdiğimiz, uyku kalitenizi sağlayacak ve arttıracak bir takım değişimleri gerçekleştirmeyi amaçladığımız şekilde sizinle görüşme gerçekleştirebiliriz. Sevgilerimle.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Yetişkin Psikoterapisi, Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Kadın Cinsel İşlev Bozukluğu, Evlilik ve Çift Terapisi, Panik Bozukluk, Yeme Bozuklukları, Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Duygusal İlişki Problemleri, Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), EMDR, İletişim Problemleri, Öz Güven Problemleri, Mobbing, Öfke Kontrol Problemleri, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?