Vedalaşamamak

22-04-2023 11:06

İki senedir ailemden uzak şehirlerde evlilik yaptım. Ailemle hala vedalaşmak çok acı veriyor. Her vedalaşmamızda son görüşüm gibi hissediyorum. Tamamen kaybetmiş gibi.Gideceklerini düşünmekten onlarla geçirdiğim anı yaşayamıyorum. Sürekli ağlama krizleri yaşıyorum.bu durumu yenmek istiyorum.

Merhaba, ben Psikolog Buse OR. Sevdiğimiz insanlardan uzak kalmak, onlara istediğimiz anda ulaşamamak zorlayıcı olabilir. Bu durumun getirdiği özlem, üzüntü gibi duygular oldukça doğaldır. Ancak zihninizin sürekli bunlarla meşgul olması, ailenizle vedalaştığınızda aslında onları kaybettiğinizi düşünmeniz, birlikte vakit geçirdiğiniz zamanlarda bile anı yaşamayarak hep gideceklerini düşünerek bunun için kaygılanmanız günlük yaşantınızı büyük ölçüde etkileyebilir. Vedaları sizin için bu kadar zor kılan düşünceler neler? O an neler hissediyorsunuz? Sonrasında bu duygular ve düşünceler ile nasıl başa çıkıyorsunuz? Bu soruların cevaplarını bulmak bir farkındalık yaratarak sizi çözüme bir adım daha yaklaştırabilir. Bu süreci bir psikolog eşliğinde yönetmek sizin için daha kolay ve faydalı olacaktır. Dilerseniz platform üzerinden profilimi inceleyerek randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Yeme Bozuklukları, Panik Bozukluk, Aile Danışmanlığı, İletişim Problemleri, Depresyon, Romantik İlişki Problemleri, Motivasyon Problemleri, Öz Güven Problemleri, Bireysel/Yetişkin Terapisi, Çift Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Bilinçli Farkındalık/Öz Şefkat, Yoga/Meditasyon

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?