YA OLURSA KORKUSU

29-05-2021 17:35

Merhaba. 21 yaşındayım gün geçtikçe daha da kötü oluyorum ya olursa? Sürekli sürekli aklıma kötü şeyler geliyor kendime ve çevremde ki herkesin başına kötü bişey gelecek korkusu yaşıyorum.. Uyuyamıyorum.. Nasıl bir yol izleyeceğim bilmiyorum.. Kendimi tanımıyorum..

Merhaba, ben psikolog Lidya Yılmaz, 'ya olursa' tarzı düşünceler bizim bilişsel tuzaklarımızdır. Bazen düşüncelerimiz bizi ele geçirir ve olumsuz şeyler düşünmemize neden olur. Düşüncelere daha fazla takılmak veya bastırmaya çalışmak onları daha çok güçlendirir. Düşüncelerinizi değiştirebilirsiniz. Onlar sadece düşüncelerdir. Her düşündüğümüz doğru değildir. Olumsuz düşünceler aynı zamanda duygularımızı ve davranışlarımızı da etkiler. Kötü ve mutsuz hissetmemize neden olur. Bu sebeple düşüncelerinizi yazın. Ne kadar doğru ve gerçek olduklarına bakın ya da ne kadar mümkün? Düşüncelerinizin sizi ele geçirmesine izin vermeyin, bilin ki onlar sadece birer düşünce.. Günlük hayatınızı etkiliyor ve git gide artıyorsa birlikte bir yola başlayarak olumsuz düşüncelere birlikte bakabiliriz. Sevgiyle kalın.
ONLİNE
Uzmanlık Alanları

Çift Terapisi, Cinsel Terapi, Anksiyete (Kaygı) Problemleri, Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Bozukluk, Yeme Bozuklukları, Öfke Kontrol Problemleri

HEMEN SEANSA BAŞLA
RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?