Yalnızlık, mutsuzluk, kaygı

22-09-2020 15:51

Zamanla kendimi yalnızlaştırdığımı farkettim. İnsanlar çok iyi biri olduğumu sorunlarda çoğunlukla haklı olduğumu fazla dürüst olduğumdan yalnız olduğumu insanları olduğu gibi kabul etmediğimi söylüyorlar. İnsanlarla neden sağlıklı ilişki kuramadığımı anlayamıyorum.

Merhabalar, Sağlıklı iliskinin birden cok temeli vardır. Saygi, sevgi, guven, anlayış, özen, fedakarlık en başta sayabileceklerimiz arasindadir. Ancak insanlarla iliski kurarken unutmamaliyiz ki her birey farklıdır ve herkesin kendine has iyi ve kötü özellikleri vardır. Hiçbirimiz mükemmel olmadığımız gibi başkalarından da kusursuz olmasını beklememeliyiz. Diger insanların bizden farklı dusunce ve davranışları olabilecegini gozden kacirmamaliyiz. Bazen haklı olmak yetmez biraz da şefkatli ve affedici olmak gerekir. Bunlarin ışığında iliskilerinizi gözden geçirmek size fayda sağlayabilir. Sağlıklı günler dilerim..
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Panik Bozukluk, Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), Yas Danışmanlığı, Duygusal İlişki Problemleri, İletişim Problemleri, Aile Danışmanlığı, Yetişkin Terapi, Çocuk ve Ergen Danışmanlığı

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?