Yaşamak için bir sebep görmüyorum

11-04-2022 23:11

Merhaba bende obsesif kompulsif bozukluk var 19 yaşındayım.Bu benim günlük hayatımı sürekli engelliyor içimdeki kafamdaki kötü düşünceleri durduramıyorum.Ve bir kere çok güvendiğim bir insan tarafından terk edlildim.Açıkçası yaşamak için bir sebep görmüyorum.

Merhaba, obsesyon kişinin zihnine girmesine engel olamadığı, zihninden uzaklaştıramadığı düşünce, fikir ve dürtülerdir. Kişinin isteği dışında gelirler, kişi tarafından mantıkdışı olarak değerlendirilirler ve yoğun sıkıntı ve huzursuzluğa yani anksiyeteye neden olurlar. Kompulsiyon ise obsesyonların neden olduğu yoğun sıkıntı ve huzursuzluğu azaltmak ya da ortadan kaldırmak üzere yapılan yineleyici davranış ve zihinsel eylemlerdir. Bu durum sizin günlük yaşantınızı etkiliyorken farklı ve zorlu yaşam olaylarının bu duruma eşlik etmesi hayatınızı işlevsel biçimde sürdürmenizi güçleştirmiş olabilir. Bu sebeple hayatınızı etkileyen tüm bu süreçlerin anlamlandırılması ve çalışılması kıymetli olacaktır. Sevgiler.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Depresyon, Anksiyete (kaygı), İlişki ve Aile Problemleri, Kişilik Bozuklukları, Duygudurum Bozuklukları, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Travma, Sosyal Fobi, Yeme Bozuklukları, Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Stresle Başa Çıkma, Sınav Kaygısı, Mükemmelliyetçilik, Sosyal Problemler, Aile Danışmanlığı, Oyun Terapisi

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?