depresyon ve sevgili

29-12-2022 20:52

mental sağlığım iyi değil, psikiyatr depresyon teşhisi koydu, şu an hayatımda biri var ama kendimi ilişkinin yükünü alabilecek güçte hissetmiyorum ve ayrılmayı düşündüm çünkü onu üzmek ve beklentilerini karşılayamamaktan korktum. ne yapmalıyım, sorumluluk beni yorar mı yoksa varlığı iyi mi gelir?

Merhaba. İçinde bulunduğunuz zorlu sürecin partnerinizi etkilemesini istemiyorsunuz, bu oldukça düşünceli bir davranış. Aynı zamanda da tek taraflı alınmış bir karar. Belki de partneriniz bu yükü taşırken size destek olmak istiyordur. Partnerinize karşı dürüst bir şekilde depresyonun sizi nasıl etkilediğini ve onu nasıl etkileyebileceğini paylaşın. Ona ne düşündüğünü sorarak fikrini alın. Ardından bu ilişkinin nasıl ilerleyeceğine "birlikte" karar verin. Dilerim sizin için her şey yolunda gider, sevgiler.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Aile Terapisi, Çocuk ve Ergen Terapisi, Bireysel/Yetişkin Terapi, Travma, Duygusal İlişki Problemleri, LGBTİQA+ Danışmanlığı, Depresyon, Anksiyete (Kaygı) Problemleri, Boşanma Danışmanlığı, Fobiler, Kayıp ve Yas Danışmanlığı, Öz Güven Problemleri, Davranış Bozukluğu, Psikoanalitik/Psikodinamik Yaklaşım, Varoluşçu Yaklaşım

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?