ebeveynlere benzemek

20-02-2021 23:30

Anne ve babamın yaptığı hataları ben gelecekte yapmak istemiyorum ama fark etmeden sanki onlar neyse ben de öyle olacakmışım gibi hissediyorum ve korkuyorum. Hayatıma alacağım insanlar korktuğum kaçtığım insan tipi olmasın istiyorum. Bu döngüyü nasıl kırabilirim ?

Merhaba; Anne ve babanızın hatalarını fark edebilmiş olmanız aslında olaylara bakış açınızın onlardan farklı olduğunu gösteriyor. Onlara benzeme yönündeki kaygılarınız doğal çünkü onlardan izler taşırız elbette. Ama olması gereken anne babanız gibi olmaktan kaçmak değil, kendinizi keşfederek, tanıyarak ve geliştirerek yaşayabilmek. Başkalarını, dünyayı ve kendimizi tanıyabilmek, anlayabilmek ancak sürekli bir değişim ve gelişimle mümkündür. Bunu gerçekleştirmeye başladığınızda hayatınıza alacağınız insanla ilgili de olmak üzere yapacağınız tüm seçimlerde etkili olacaktır.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bilişsel Davranışçı Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Anksiyete/Kaygı Bozuklukları, Yeme Bozuklukları, Uyku Bozuklukları, Fobiler, Stresle Başa Çıkma, Öfke Kontrolü, Depresyon, Kişilik Bozuklukları, İlişki Problemleri, Cinsel Terapi, Alkol ve Madde Bağımlılığı Danışmanlığı, Yetişkin Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Çocuklarda Davranış Problemleri

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?