ebeveynlere benzemek

20-02-2021 23:30

Anne ve babamın yaptığı hataları ben gelecekte yapmak istemiyorum ama fark etmeden sanki onlar neyse ben de öyle olacakmışım gibi hissediyorum ve korkuyorum. Hayatıma alacağım insanlar korktuğum kaçtığım insan tipi olmasın istiyorum. Bu döngüyü nasıl kırabilirim ?

Merhaba; Anne ve babanızın hatalarını fark edebilmiş olmanız aslında olaylara bakış açınızın onlardan farklı olduğunu gösteriyor. Onlara benzeme yönündeki kaygılarınız doğal çünkü onlardan izler taşırız elbette. Ama olması gereken anne babanız gibi olmaktan kaçmak değil, kendinizi keşfederek, tanıyarak ve geliştirerek yaşayabilmek. Başkalarını, dünyayı ve kendimizi tanıyabilmek, anlayabilmek ancak sürekli bir değişim ve gelişimle mümkündür. Bunu gerçekleştirmeye başladığınızda hayatınıza alacağınız insanla ilgili de olmak üzere yapacağınız tüm seçimlerde etkili olacaktır.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bilişsel Davranışçı Terapi, Anksiyete/Kaygı Bozuklukları, Öfke Kontrolü - Stresle Baş Etme, Depresyon, Yeme ve Uyku Bozuklukları, İlişki Problemleri, Cinsel Terapi, Alkol ve Madde Bağımlılığı Danışmanlığı, Yetişkin -Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Kişilik Bozuklukları, Çocuklarda Davranış Sorunları

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?