ergenle nasıl bağ kurulur

23-07-2020 23:04

15 yaşındaki kızım ergenliğe girdiğinden beri aramızdaki bağ ve iletşim nerdeyse yok gibi sürekli iletişim kurmak istemem den rahatsız oluyor. sürekli odasında kızımın bu durumu alışık olmadığım bir durum kaygılıyım. onunla nasıl bir iletişim tekrar kurabilirim.

Merhaba sevgili danışanım, öncelikle şunu söylemeliyim ki benim peşimden ayrılmayan çocuğum nereye gitti diye düşünen tek ebeveyn değilsiniz. Bu konuda pek çok ebeveyn aynı telaşı yaşar. Çoğu genç insan hayatının bu döneminde pek çok konuda artık anne babaya ihtiyaç duymamaya başlar. Son derece doğal bir kopuş dönemindeki genç yalnızken düşündüklerinden ya da uğraşlarından ya da yaşıtlarıyla paylaşımlarda bulunmaktan çok daha fazla keyif duyar. Ve dediğim gibi bu normaldir. Lütfen kaygılanmamaya çalışın. Nasıl ki bizler bizden yaklaşık 20 yaş büyük biriyle paylaşımlarımızdan sınırlı keyif alıyorsak onlar için de durum aynı. Neye güldükleri, neyi önemsedikleri, neye kaygılandıklarını anlamak için mesafeli ve sevecen ama kesinlikle saygılı bir gözlemci olmak, alanlarına saygı duyduğumuzu, ama ihtiyaç halinde de oralarda olduğumuzu hissettirmek önemli. Elbette sizi kaygılandırabilecek kimi gözlemleriniz de olabilir. Bizler de daha ayrıntılı bir görüşme ile danışmanlık vermek için buralardayız. Sevgiler..
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Aile Danışmanlığı, Cinsel Terapi, Bireysel Psikoterapi, Ebeveyn Danışmanlığı, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Çocuklarda Terapi ve Danışmanlık, Çift Terapisi, Evlilik Sorunları, Depresyon, Anksiyete Bozuklukları, Panik Atak, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Duygu Durum Bozukluklarında Destekleyici Terapi, Kişilik Bozukluklarında Destekleyici Terapi, Sınav Kaygısı, Uyku Bozuklukları, Parmak Emme, Tik Bozukluğu, Yeme Bozuklukları, Vajinismus, Cinsel İsteksizlik, Erektil Disfonksiyon, Ergenlerde Terapi ve Danışmanlık, Bağımlılık Danışmanlığı, Yas Danışmanlığı, Psikotik Hasta Ailesine Danışmanlık

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?