ergenle nasıl bağ kurulur

03-12-2020 01:01

15 yaşındaki kızım ergenliğe girdiğinden beri aramızdaki bağ ve iletşim nerdeyse yok gibi sürekli iletişim kurmak istemem den rahatsız oluyor. sürekli odasında kızımın bu durumu alışık olmadığım bir durum kaygılıyım. onunla nasıl bir iletişim tekrar kurabilirim.

Merhaba, ergenlik dönemleri hem çocuklar hem de ebeveynler için oldukça zorlayıcı bir dönemlerdir. Çünkü bir takım değişiklikleri beraberinde getirir. Kızınız ergenlik döneminin başlarında bu yüzden öncelikle onun artık bir çocuk olmadığını kabul etmenizi öneririm. Ayrıca bu dönem kendisini keşfettiği, kimlik oluşturduğu bir dönem. Bu dönemde birçok eylemde bulunabilir bunlar daha öncesinde alışkın olmadığınız şeyler olsa da aslında deneme yanılma sürecinin ve kimlik kazanmanın bir parçasıdır. Bu dönemde çocuğunuzu anlamaya, onun tercihlerine saygı duymaya çalışmanızı öneririm. Gerekiyorsa ona bu süreçte biraz zaman tanıyabilirsiniz. Onu yargılamadan, onun sizden ayrı bir kişiliği olduğuna saygı duyduğunuzu sözlü veya yaptığınız şeylerle kızınıza göstermeniz ilişkiniz için önemli bir temel sağlayacaktır.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bilişsel Davranışçı Terapi, Depresif Bozukluk, Kaygı Bozuklukları, Panik Bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Fobiler, Sınav Kaygısı, Stres Yönetimi, Öfke Yönetimi, Öz Güven Eksikliği, Motivasyon Eksikliği, Erteleme Davranışı, Zaman Yönetimi, Cinsel Kimlik

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?