farkında olmadan bağırarak konuşuyorum

01-03-2022 12:59

bir ortamda ya da aile arasında bir şeyler anlatacağım zaman ya da siyaset gibi konularda konuşurken sesim farkında olmadan yükseliyor. fazla konuşuyorum, çevremdekilerin sözünü kesebiliyorum ve bu durumdan aslında hoşnut değilim, fark ettiğimde utanıyorum, üzülüyorum.

Sesinizin özellikle nerede ve kimlerle konuşurken yükseldiğine dikkat ederek neden yükseldiğini anlamakta fayda vardır; çünkü bazen ses yükselmesinin nedeni söylenenlerin kabul edilmesi veya anlaşılmak istemesi olabilmektedir. Bu nedenle, sizin buradaki ses yükseltmenizin arkasında neler yattığına bakmak önemlidir. Arkadaki duygular gün yüzüne çıktığında bu duygular ile çalışılabilir, farkındalık yaratılabilir ve davranış deneyleri diye tabir ettiğimiz kendi hayatınızda ufak alıştırmalar yaparak bu durumu azaltabilirsiniz.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bilişsel Davranışçı Terapi, Ölüm ve Yas Terapisi, Cinsel Terapi, Panik Atak, Agorafobi, Özgül Fobi, Sosyal Anksiyete Bozukluğu, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, İlişki Problemleri, Sınav Kaygısı, İletişim Problemleri, Stres Yönetimi, Öfke Problemleri, Aile İçi Çatışmalar, Sağlık Anksiyetesi, Uyum Sorunları

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?