ieltişmsizlik

06-12-2022 10:35

Ben dışarıda iletişim kurmakta bir hayli zorlanıyorum. Yeni bir ortama girdiğimde çabucak kaynaşamıyorum tabiri caizse iki kelimeyi bir araya getiremiyorum. Mesela üniversite de sınıf arkadaşlarımla iletişim haline geçmem en az bir ayımı almıştı. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir.

Bahsettiğiniz problemleri deneyimleyen kişilerin sıklıkla sosyal ilişkilerinde kaygı yaşadıklarını biliyoruz. Kaygı yeni insanlarla tanışmak, bir sohbet başlatmak gibi bazı davranışların ketlenmesinde ya da zorlukla yerine getirilmesinde etkili olabilir. Bu durum günlük işleyişinizi ve işlevselliğinizi etkiliyorsa sosyal anksiyete bozukluğundan bahsedebiliriz. Sosyal anksiyete hem ketlenen davranışlarla hem de zihninizden geçen ve kaygıyı ortaya çıkaran düşüncelerle çalışarak üstesinden gelinebilecek bir durumdur. Düzenli terapi görüşmeleri ile yaşadığınız sıkıntı daha aza indirilebilir, düşünce ve davranışlarda değişiklik sağlanabilir.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Somatizasyon Bozuklukları, Panik Bozukluk, Fobiler, Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), Kayıp ve Yas, Öz Güven Problemleri, Öfke Kontrol Problemleri, Duygusal İlişki Problemleri, Bireysel/Yetişkin Terapisi, LGBTİ+ Danışmanlığı, Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), EMDR

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?