kendimi burada gibi hissetmiyorum

07-12-2020 18:35

Günlük hayatta kendimi buradaymış gibi hissetmiyorum. Etrafımdaki şeylerin bazen simülasyondan ibaret olduğunu, kendi bedenimde olsam bile bazen yaşadığım o anların gerçek olmadığı hissine kapılıyorum. Birkaç aydır da hayattan zevk almıyorum, geleceğim hakkında çok stresliyim, kendime güvenim yok.

Merhaba, temel şikayetleriniz göz önünde bulundurulduğunda travmatik yaşantıların tetiklemesi sonucunda benlik algısıyla ilgili problemler yaşıyor olabilirsiniz. Söz ettiğiniz yaşantılar çoğunlukla farkında olunan/olunmayan çocukluktaki ağır travma ve istismar ile ilişkilendirilebilir. Ayrıca şikayetlerin medikal ya da başka bir psikolojik sorundan kaynaklanmadığından emin olmak gerekiyor. Nasıl bir yol izlenebileceği hakkında uzman görüşüne başvurulabilir.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Şema Terapi, Mod Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Mindfulness, Kısa Süreli Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Kişilerarası Nörobiyoloji, Kriz ve Travma, Şiddetsiz İletişim, Duygusal İlişkilerde Çatışmalar, Hedef Belirleme, Motivasyon, Pozitif Düşünce, Stres Yönetimi, Etkili Öğrenme Becerileri, Sınav Kaygısı

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?