kendimi çok kötü hissediyorum

11-09-2022 16:42

benim yaşım 18 1 yıldır çok kötü durumdayım vücudum birden fazla belirti veriyor kalp çarpıntısı göğüs ağrısı ellerde uyuşma kolda güçsüzlük sersemlik bayılacakmış gibi hissediyorum vücudumun her tarafı ağrıyor doktorada gittim sağlığımda bir problem yok panik atakmı geçiriyorum yoksa depresyonmu ?

Merhaba, bahsettiğiniz bedensel belirtiler psikosomatik dediğimiz belirtilerdir. Yani doktora gitmenize rağmen herhangi bir teşhis koyulmadıysa bu yaşadığınız belirtilerin nedeni psikolojiktir. Panik atak anksiyete bozukluğu altındaki kaygıyla ilişkili bozukluklarda görülebilir. Bu yaşadığınız belirtiler şimdi veya geçmişte hangi durumlarda tetikleniyor, bahsettiğiniz son 1 yıl içerisinde hayatınızda hangi değişiklikler oldu? Psikoterapi desteği alırken detaylı bir öykü alınması sürecin netleşmesini sağlayacaktır. Bu ve diğer konularla ilgili destek alabilirsiniz. Sağlıklı günler diliyorum..
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Panik Bozukluk, Bilişsel Davranışçı Terapi, Duygusal İlişki Problemleri, Oyun Terapisi, Çocuk ve Ergen Terapisi, Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Kişilik Bozuklukları, Aile Danışmanlığı, Cinsel İşlev/İstek/Kimlik Sorunları

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?