maladaptive daydreaming

07-12-2020 13:34

Sürekli hayal kuruyorum ve bırakamıyorum hatta konuşuyorum ama hayal olduğunu biliyorum.Bu durumdan çok rahatsızım yaşım 16.Gelecekte derslerimi ve sosyal hayatımı etkilemesini istemiyorum.Bu konuda beni bilgilendirmenizi çok isterim.Ayrıca aileme söylemek istemiyorum böyle halletme yolum var mı?

Merhaba. Sorulara göz gezdirirken day dreaming hakkında birkaç tane daha soru olduğunu fark ettim. Dolayısıyla bu konunun merak uyandırıcı olduğu izlenimini edindim. Sık sık hayal kurduğunuzu bilinçli bir şekilde biliyor olmanız, temel şikayetiniz hakkında farkındalığınızın olduğunu gösteriyor. Kurduğunuz hayallerin içeriğinin sizin için ne ifade edebildiği hakkında; hayal kurarak ne gibi bir ihtiyacınızın gideriliyor olabildiği hakkında çalışabiliriz. Ailenizle ilgili soruya gelecek olursam şu anki bilgilerden yola çıkarak bir yönlendirme yapmanın doğru olmayabileceğini düşünüyorum çünkü ailenizin dinamiği, ailenizden algıladığınız destek gibi konular hakkında bilgi sahibi değilim. Sevgiler.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Şema Terapi, Mod Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Mindfulness, Kısa Süreli Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Kişilerarası Nörobiyoloji, Kriz ve Travma, Şiddetsiz İletişim, Duygusal İlişkilerde Çatışmalar, Hedef Belirleme, Motivasyon, Pozitif Düşünce, Stres Yönetimi, Etkili Öğrenme Becerileri, Sınav Kaygısı

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?