mutsuzum

12-03-2022 18:17

İlişkimde güven sorunları yaşıyorum.O bana çok güvendiğini idda ediyor.Bende ona güveniyorum ama sürekli onu sorgularken buluyorum kendimi.Bu durum beni çok etkiliyor.Bi gün çok iyiyim bi gün aşırı kötüyüm.Bazen başa çıkamıyorum o gün ne varsa iptal edip uyuyorum bu ayda bi iki kez oluyor.

Merhaba, Güven bir ilişkide karşılıklı etkileşim sonucunda oluşan bir bağdır. Karşınızdaki kişiye güvendiğinizi düşünmenize rağmen onu sorgular halde oluşunuz temelde sizinle ilişkili olabilir. Bunu anlamak için basit ama etkili olan "gerçeklik testi" adı verdiğimiz bir yol izlenebilir. -Daha önce bahsi geçen ilişkinizde güveninizi kıracak bir durum söz konusu oldu mu? -Bahsi geçen kişiye "güveniyorum" demenizi sağlayacak davranışları neler olabilir? İlişki içinde güveninizi destekleyecek deneyimleriniz var mı? Bunlara verdiğiniz cevaplardan yola çıkarak onu sorgulamaya olan eğiliminizin çoğunlukla kişisel bir mesele olup olmadığını anlayabilir, bu güvensizlik duygusunu daha önce deneyimleyip deneyimlemediğinizi veya herhangi bir yerden tanıdık gelen bir duygu olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Bu durumda güvensizliği nerden tanıdığınız üzerine düşünmek, daha önce bir yerde, ailenizde şahit olup olmadığınızı araştırmak farkındalığınızı artıracaktır. Elbette, güvensizlik şeması ile çalışmak için en anlamlı yollardan biri psikolojik danışmanlık almaktan geçmektedir.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Bireysel Danışmanlık, Aile ve Çift Danışmanlığı, Sosyal Fobi, Depresyon, Anksiyete, Yaygın Kaygı Bozukluğu, Özgül Fobi, Agorafobi, Panik Bozukluk, İlişkisel Problemler, İletişim Problemleri, Güven Sorunları, Öfke Problemleri, Ayrılma/Boşanma, Sınav/Performans Kaygısı, Aile İçi Çatışma, Uyum Sorunları, Sağlık Kaygısı, Mesleki Danışmanlık

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?