uyku sorunu

12-12-2020 22:19

Merhaba, 26 yaşındayım ve son 1 senedir herhangi bir çiftin evinde yatılı olarak kaldığımda (akraba, arkadaş veya ailem) ben uyurken çiftin cinsel olarak birlikte olacağı ve benim onların ilişki sırasındaki seslerine maruz kalacağım düşüncesi ile uyuyamıyorum.

Aynı konuya yönelik sürekli, rahatsız edici ve kontrol etmekte zorlanılan düşüncelere obsesif düşünce adı verilir. Obsesyonların toplumda en çok bilinen konuları temizlik ve simetri ile ilişkilidir fakat cinsellik, agresif düşünceler ve din gibi konularda da obsesyon gelişmiş olabilir. Bilişsel terapi, obsesif düşüncelerin mantık dışı olduğunun sorgulanmasına yardım ettiği için 1 senedir davranış ritüeli haline gelmiş olan uyku sorununuzda düşünebileceğiniz bir müdahale olabilir.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Şema Terapi, Mod Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Mindfulness, Kısa Süreli Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Kişilerarası Nörobiyoloji, Kriz ve Travma, Şiddetsiz İletişim, Duygusal İlişkilerde Çatışmalar, Hedef Belirleme, Motivasyon, Pozitif Düşünce, Stres Yönetimi, Etkili Öğrenme Becerileri, Sınav Kaygısı

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?