1.Soru

Ne sıklıkta panik atağı geçirdiniz?


2.Soru

Geçen hafta içindeki panik ataklarınız ne şiddetteydi?


3.Soru

Panik atakların her biri genellikle ne kadar sürüyordu?


4.Soru

Geçtiğimiz hafta panik atağı geçireceğiniz veya rahatsız olacağınızdan korkmanız nedeniyle belirli durumlardan kaçındınız mı?


5.Soru

Lütfen kaçındığınız durumları ya da birisi yanınızda değilken panik atağı geçirdiğiniz veya rahatsız olduğunuz durumları sayınız 01. Uçaklar 09. Parti ya da sosyal toplantılar 17. Geniş salonlar (lobiler) 02. Metro (yer altında) 10. Kalabalıklar 18. Sokakta yürümek 03. Otobüsler, trenler 11. Lokantalar 19. Tarlalar, geniş caddeler, avlular 04. Gemiler 12. Müzeler 20. Yüksek yerler 05. Tiyatrolar, sinemalar 13. Asansörler 21. Köprülerden geçmek 06. Süpermarketler 14. Kapalı yerler (tünel gibi) 22. Evden uzaklara gitmek 07. Kuyrukta beklemek 15. Sınıflar, konferans salonları 23. Evde tek başına kalmak 08. Konser salonları, 16. Otomobile binmek veya stadyumlar sürmek (örn. Trafik sıkışıkken)


6.Soru

Kaçındığınız bu durumlar sizce ne kadar önemliydi?


7.Soru

Geçen hafta içinde panik atağı geçirmekten korkunuz oldu mu?


8.Soru

Bu " korkudan korkmak" ne kadar şiddetliydi?


9.Soru

Geçen hafta içinde panik ataklarınız ya da agorafobinin aile ilişkilerinizde (eş, çocuklar vb.) kısıtlanmaya ya da bozulmaya yol açtı mı?


10.Soru

Geçen hafta içinde panik ataklarınızın ya da agorafobinizin toplumsal yaşamınız veya boş zamanlarınızı değerlendirmenizde kısıtlanmaya ya da bozulmaya (sinemaya veya bir arkadaş toplantısına gidememe gibi) yol açtı mı?


11.Soru

Geçen hafta içinde panik ataklarınız ya da agorafobinizin iş veya evdeki sorumluluklarınızı yerine getirmenizde kısıtlanma ya da bozulmaya yol açtı mı?


12.Soru

Geçen hafta içinde bunaltı belirtilerinizden dolayı zarar göreceğiniz (örneğin kalp krizi geçirmek, yığılıp kalmak ya da yaralanmak) endişesini yaşadınız mı?


13.Soru

Doktorunuz sizin çarpıntı, baş dönmesi, karıncalanma, nefes tıkanması gibi belirtilerinizin ruhsal nedenli olduğunu söylediğinde onun yanlış düşündüğüne inandığınız olur mu? Gerçek nedenin henüz adı konmamış bedensel bir durum olduğunu düşünür müsünüz?


Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?