Ailem beni bu sınav döneminde anlamıyor

31-05-2021 16:25

Üniversite sınavına hazırlanan biriyim. Hayatım boyunca çalışmakta zorlanan, çalışma motivasyonu pamuk ipliğine bağlı olan bir çocuktum. Pandemi döneminde ne kadar zorlandığımı ve stresli olduğumu anlamıyorlar. Bunun daha da hırslandırması gerektiğini düşünüyorlar.

Merhaba ben Klinik Psikolog Ayça Köklü Pandemi dönemi özellikle sınava hazırlanan sizlerin duygusal zorlanmasını daha da arttırdı. Evdekilerle sürekli içiçe olmak ilişki çatışmalarını beraberinde getirdi. Ebeveynin çalışıyor mu acaba kaygısıyla kontrolcü olmasına neden oldu. Kendi kaygı ve stresininizin yanında onların da kaygısını aldığınızı ve bahsetmekte zorlandığınızı görüyorum. Hem ebeveynlerinizin sizinle iletişimi hem de sizin ebeveyni nizle olan iletişim dilinize bakmak (kullandığınız cümlelerle karşı tarafa verdiğimiz mesajlar aynı mı?), Stres faktörlerini ortaya çıkarmak bununla birlikte duygusal sağlamlıklık yollarını ve içsel motivasyon kaynaklarını belirlemenin hem sınav döneminize hem de ilerleyen yaşamınıza katkısı olacağına inanıyorum.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

EMDR, Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), Anksiyete (Kaygı) Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Bozukluk, İletişim Problemleri, Öfke Kontrol Problemleri, Depresyon, Sınav Kaygısı, Öz Güven Eksikliği, Aile Danışmanlığı, Çocuk ve Ergen Danışmanlığı

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?