Aksiyete, yetersiz hissetme, mutsuzluk

07-10-2021 13:44

29 yaşında mesleğe 1 yıl önce atılmış mimarım(Evden çalışıyorum).İşlerimde odaklanamama, hatalar, ertelemeler, unutkanlıklar var. Patronumdan azar işitiyorum ve sürekli aradığında kızacak diye panik oluyorum. Maillerin tamamını okuyamıyorum, yazılar karışıyor ya da çok sabır gösteremiyorum.

Merhaba ben Klinik Psikolog Ayça Köklü. Kaygı düzeyine bağlı olarak odaklanmada zorluk, unutkanlık gibi bilişsel sorunlar yaşanabilmektedir. Buna bağlı olarak yapılan hatalar kişide yetersizlik, başarısızlık hissinin oluşmasına neden olur. Kişi bir süre sonra kendinde gücü bulamadığı için işlerini ertelemeye başlar. Sorumlulukları erteleme kısa süreli rahatlama sağlasa bile uzun vadede kaygı düzeyini arttırır. Bu durum kısır döngü haline gelmeye başladığında anksiyete bozukluğu, depresyon gibi ruhsal sorunlara neden olur. Bir psikoterapi desteğiyle içinde bulunduğunuz rahatsız edici durumu aşabilirsiniz. Sevgiler. Not: unutkanlık sorununuz için öncesinde kan değerlerinize baktırmanızı oneririrm.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR (Göz Hareketleriyle Yeniden Duyarsızlaştırma), Ergen ve Çocuk Danışmanlığı, Aile ve Ebeveyn Danışmanlığı), Öz Güven Sorunları, Fobiler, Anksiyete (Kaygı) Bozukluğu, Depresyon, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, İlişki ve İletişim Sorunları

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?