Eşimin kafa yapısı

30-06-2021 15:39

Merhaba, eşim küçüklüğünde annesi onu döverken kaçmadığını, dövmesi için beklediğini, dövüldüğünü ve bunu annesinin sonradan yaşayacağı pişmanlık duygusunu görmek istediği için yaptığını söyledi.Bu beni tedirgin etti. Nasıl bir psikoloji,nasıl yorumlarsınız ?

Merhaba Annesinin sevgisini görmek isteyen ve bunu görebilmek adına canının yanmasına izin veren bir çocuk var. Annenin sevgisini annenin suçluluk duymasıyla eşleştirmiş. Yani anne suçluluk duyuyorsa onu seviyor demektir. Aynı zamanda burada anneye öfkeli ve anneyi cezalandırma da var. Suçluluk duymak yaptığına pişman olmak, üzülmek demek. Bu yüzden suçluluk duysun istiyor. Bu şekilde öfkesini yansıtmış oluyor. Bu durum ilişkilerine de yansıyabilir. İlişkilerinde karşı tarafa suçluluk hissettirmeye yönelik söz ve davranışlarda bulunabilir. Alıştığı, bildiği ilişki tarzı bu olduğu için genellikle farkında olmadan yapar.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

EMDR, Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), Anksiyete (Kaygı) Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Bozukluk, İletişim Problemleri, Öfke Kontrol Problemleri, Depresyon, Sınav Kaygısı, Öz Güven Eksikliği, Aile Danışmanlığı, Çocuk ve Ergen Danışmanlığı

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?