Özgüven Gelistirme

02-06-2021 13:00

Özgüvensiz olduğumdan antidepresan kullanıyorum. Bu süreçte özguvenimi arttırmak istiyorum.Psikoterapi olmadan özgüven artar mı. Artarsa ne gibi şeyler yapmaliyim.

Merhaba ben Klinik Psikolog Ayça Köklü. Hepimizin çocukluğumuzdan itibaren farkında olmadan geliştirdiği bazı temel inançları vardır. Kendimizi özgüvensiz hissetmemizin nedeni bunun altında yatan yetersizlik düşüncesidir. Yetersizlik düşüncesini oluşturan yaşanılan olumsuz deneyimler dir. Terapide amaç bu deneyimlere tekrar dönüp bakmaktır. İlaç tedavisi korku, kaygı gibi semptomlarınıza iyi gelecektir ancak tek başına yeterli değildir. Süreci terapiyle birlikte bütüncül bir yaklaşımla yönetmek daha kaliteli bir yaşam sürmenizi sağlayacaktır.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Yetişkin Terapisi, Mindfullness Stres Azaltma Programı, Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR (Göz Hareketleriyle Yeniden Duyarsızlaştırma), Ergen ve Çocuk Danışmanlığı, Deneyimsel ve Theraplay Oyun Terapisi, Aile ve Ebeveyn Danışmanlığı), Öz Güven Sorunları, Fobiler, Anksiyete (Kaygı) Bozukluğu, Duygudurum Bozuklukları, Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, İlişki ve İletişim Sorunları

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?