Sürekli bir stres halindeyim

09-08-2021 15:12

Oldukça stresliyim. En iyi yaptığım şeyleri yapamayacak kadar tedirgin olduğumdan ellerim de fazlasıyla titriyor. Stres artık kronik bir hale geldi ne yapacağımı bilmiyorum.

Stresle başa çıkma, bize zorlu gelen durumdan kurtulma ya da o durumun üstesinden gelme mücadelesidir. Otomatik olarak ortaya çıkan bir tepkidir. Düşüncelerimiz ve o olayı yorumlama şeklimiz duygularımızı ve davranışlarımızı belirler. Stresli zamanlarda çözüm üretmek yerine, ne kadar kötü olduğunu ve değişmeyeceğini düşünmek çaresizlik duygusunu getirir. Bedensel, duygusal ve düşünsel düzeyde meydana gelen stresin temeli sadece olumsuz olaylar değildir. Kendi stres kaynağınızı belirlemek, varsa olumsuz yaşam olaylarına verdiğiniz tepkilere bakmak, size iyi gelen baş etme yöntemlerini belirlemek, duygusal esneklik ve regülasyon becerilerinizi geliştirmek adına destek almanızı öneririm. Sevgiler.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

EMDR, Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), Anksiyete (Kaygı) Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Bozukluk, İletişim Problemleri, Öfke Kontrol Problemleri, Depresyon, Sınav Kaygısı, Öz Güven Eksikliği, Aile Danışmanlığı, Çocuk ve Ergen Danışmanlığı

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?