Uyku

05-08-2021 17:17

Tam uykuya dalacağım sırada bir irkilme geliyor ve midemde bir gerilme hissediyorum. Son günlerde çok fazla tekrarlamaya başladı artık günde 1 2 saat uykuyla dayanıyorum. Kız arkadaşımdan ayrılmamı kafama takıyorum sanırım ama uykumu bu kadar etkilemesi normal mi acaba? ve çözümü nedir?

Merhaba ben Klinik Psikolog Ayça Köklü. Olumsuz yaşam deneyimleri sadece ruhsal anlamda bizleri etkilemez. Bedenimizde de somatizasyon dediğimiz baş ağrısı, mide bulantısı, mide ağrısı gibi belirtilerle sinyal verir. Sistemlerden biri bozulduğunda diğer sistemler de örneğin uyku düzeni gibi etkilenmeye başlar. Bu ayrılığın sizdeki anlamı nedir? Hissettirdiği duygu? Sizde hangi düşünceler tetiklendi? Ne olmasından korkuyorsunuz? bu soruları sorarak başlayabilrsiniz. B süreci bir destek sağlamanız sağlıklı ilişkiler geliştirmeniz adına destekleyici olacaktır. Sevgiler.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR (Göz Hareketleriyle Yeniden Duyarsızlaştırma), Ergen ve Çocuk Danışmanlığı, Aile ve Ebeveyn Danışmanlığı), Öz Güven Sorunları, Fobiler, Anksiyete (Kaygı) Bozukluğu, Depresyon, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, İlişki ve İletişim Sorunları

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?