özgüven/ kaygı

03-08-2021 14:00

insanların benim hakkında ne düşündüklerini çok takıyorum ve bana nasıl hissettiriyorlarsa öyle davranmaya başlıyorum. Bir de sosyal ilişkilerde kendimi aşırı yeriyorum, iyi bir şey söyleyemiyorum egolu gözükürüm korkusuyla.

Yaşadığımız olaylarda bilişsel çarpıtmalara bağlı olarak tepkilerimiz otomatik bir şekilde ortaya çıkar. İşlevsiz düşünme mekanizması olan bilişsel çarpıtmalardan biri zihin okumaktır. Karşımızdakinin ne düşündüğünü fazla önem verme ve odak noktası haline getirme durumudur. Kişinin tepkileri belirli bir süre sonra bu zihin okumaya dayalı gerçekleşmeye başlar. Bu durum kişinin zamanla nasıl hissettiğini, neyi sevip sevmedigini , neyi isteyip istemedigini bilememesine yol açar. Bir diğer konu özgüven kaybına sebep olması. Evinizdeki terapist kitabını okumanızı ve ardından bir destek almanızı öneririm. Sevgiler.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

EMDR, Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), Anksiyete (Kaygı) Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Bozukluk, İletişim Problemleri, Öfke Kontrol Problemleri, Depresyon, Sınav Kaygısı, Öz Güven Eksikliği, Aile Danışmanlığı, Çocuk ve Ergen Danışmanlığı

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?