Gözde Kıratlı, Uzman Klinik Psikolog

Gözde Kıratlı

Uzman Klinik Psikolog

RANDEVU AL

Seans

254

Danışan

130

Derece

4,9
Merhaba.

Ben Uzman Klinik Psikolog ve Aile Danışmanı Gözde Kıratlı, 1990 yılında doğdum.

%100 tam burslu olarak kazandığım Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümünü 2014 yılında yüksek onur derecesiyle tamamladım. Aynı yıl Klinik Psikoloji Enstitüsü Derneğinden aldığı zeka, gelişim ve kişilik envanterlerini içeren bir eğitimle Objektif Testler Uygulayıcı Sertifikası’nı almaya hak kazandım. 2014’te Marmara Üniversitesinde pedagojik formasyon eğitimini tamamladıktan sonra 2015 yılında özel bir okulda görev aldım.

FMV Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programından 2017 yılında yüksek onur derecesiyle mezun oldum. Bu süreçte çocuk, ergen, yetişkin ve çift psikoterapisiyle ilgilenmeye başladım. Çocuk ve ergen psikoterapisinde süpervizyon sürecini, oyun terapisi ve bilişsel davranışçı terapi odaklı Uzm. Psk. Sergül Oğur Çaydamlı'nın süpervizörlüğünde tamamladım. Aynı yıl MAYA Vakfı-Project Lift kapsamında gönüllü olarak Suriyeli mülteci çocuklarla çalıştım.

Bu sürece kadar yaptığım çeşitli stajlarla anaokulu, ilkokul ve lise öğrencilerini okul ortamında gözlemleme fırsatı oldum. "Ergenlerin Problem Çözme Becerisinin Ebeveyn Tutumlarıyla İlişkisi" konulu yüksek lisans bitirme projesini Prof. Dr. Ayten Erdoğan danışmanlığında tamamladım. Yine aynı yıl Türk Psikologlar Derneğinden (TPD) aldığım eğitimle WÇZÖ-IV Uygulayıcı Sertifikası’nı almaya hak kazandım.

Genç, yetişkin ve çift psikoterapisindeki eğitim sürecimi, 2018'de Şema Terapi Enstitüsü'nden Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak'tan aldığım Şema Terapi Teorik Eğitimiyle tamamlayarak Psikiyatrsit Dr. H. Alp Karaosmanoğlu ile süpervizyona devam etmektedir. 2020 yılında Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği'nden Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur'dan aldığım Bilişsel Davranışçı Terapi eğitiminin teorik eğitimini tamamlayarak, Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur ile süpervizyon sürecine devam etmekteyim. devam etmekteyim. 2020 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinden Aile Danışmanlığı eğitimini aldım. 2021 yılında Dr. Cem KEÇE eğitmenliğinde Cinsel Terapi Enstitüsü'nde "Vajinismus ve Disparoni Workshop"una katılarak cinsel işlev bozukluklarından olan vajinismus ve disparoni ile ilgili çalışmaktayım. 

2012’de Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalında, 2016’da Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ver Ergen Psikiyatrisi Ana Bilim Dalı ve Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi AMATEM ve yetişkin servislerinde stajyer psikolog olarak görev adım.

2018-2021 yılları arasında SANKO Üniversitesi ve Hastanesi’nin uzman klinik psikoloğu olarak görev aldım. 3 yıl boyunca pek çok vaka gördüm ve 4000’e yakın seans gerçekleştirdim; ayrıca çeşitli seminerler düzenledim. Aynı zamanda 2020 yılında bir yarıyıl döneminde aynı üniversitenin tıp fakültesi ve sağlık bilimleri fakültesinde “Psikolojiye Giriş” ve “Etkili İletişim Becerileri” derslerini verdim.


Yetişkinlerle ve çiftlerle çalışırken kullandığım yöntemler ise bilişsel davranışçı terapi ve şema terapidir. Çocuk ve ergenlerle çalışırken; bilişsel davranışçı terapi, çocuk merkezli oyun terapisi, yönlendirilmiş oyun terapisi ve filial oyun terapisi yöntemlerini kullanmaktayım.

Türk Psikologlar Derneği üyesiyim. Çalışma alanlarım; aile danışmanlığı, boşanma danışmanlığı, vajinismus, disparoni, anksiyete bozuklukları (travma sonrası stres bozukluğu, fobiler, panik atak bozukluğu, yaygın anksiyete bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk), depresyon, yas ve kayıp, gelişimsel sorunlar, uyum ve davranış sorunları, özgül öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğudur.

Sizlere Evimdeki Psikolog aracılığıyla ulaşabilmek, hayatlarınıza dokunabilmek benim için çok kıymetli ve anlamlı.

Görüşmek dileğiyle.

UZMANLIK ALANLARI

 • Yetişkin Psikoterapisi
 • Çift Terapisi
 • Çocuk ve Ergen Psikoterapisi
 • Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Şema Terapi
 • Vajinismus
 • Bipolar Bozukluk
 • Panik Atak Bozukluğu
 • Sosyal Anksiyete Bozukluğu
 • Yaygın Anksiyete Bozukluğu
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk
 • Travma Sonrası Stres Bozukluğu
 • Depresyon
 • Romantik İlişkiler
 • Ayrılık ve Boşanma Danışmanlığı
 • Yas Danışmanlığı

EĞİTİM BİLGİSİ

 • 2009-2014 / Lisans / Türkiye/İstanbul/Okan Üniversitesi / Psikoloji
 • 2015-2017 / Yüksek Lisans / Türkiye/İstanbul/FMV Işık Üniversitesi / Klinik Psikoloji

SERTİFİKALAR

 • 2014 Klinik Psikoloji Enstitüsü Derneği - Objektif Testler Uygulayıcı Sertifikası Kişilik, Gelişim, Zeka, Testleri
 • 2017 Türk Psikologlar Derneği - WÇZÖ-IV Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası WÇZÖ-IV Zeka Testi
 • 2020 Yıldız Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi - Aile Danışmanlığı Aile Danışmanlığı Teorik ve Süpervizyon Eğitimi (450 saat)
 • 2018-2019 Şema Terapi Enstitüsü - ISST Onaylı Şema Terapi Temel Düzey Eğitimi Prof. Dr. Gonca SOYGÜT PEKAK
 • 2020-2023 Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği - EABCT Onaylı Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Düzey ve Süpervizyon Eğitimi Prof. Dr. Mehmet Zihni SUNGUR
 • 2017 MOXO Türkiye - MOXO DEHB Testi Uygulayıcı Sertifikası MOXO DEHB Testi
 • Mayıs 2021 Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) - Vajinismus ve Disparoni Workshop Katılım Belgesi Eğitmen: Uzm. Dr. Cem KEÇE
 • 2015 Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi - Pedagojik Formasyon Pedagojik Formasyon Eğitim Programı

Gözde Kıratlı

DANIŞMANLIK ÜCRETLERİ

Görüntülü 45 dk.

189,90 TRY
Görüntülü 45 dk.

45 Dakikalık Görüntülü Hizmet

RANDEVU AL

Sesli Görüşme 45 dk.

189,90 TRY
Sesli Görüşme 45 dk.

45 Dakikalık Sesli Görüşme Hizmeti

RANDEVU AL

Mesajlaşma 45 dk.

189,90 TRY
Mesajlaşma 45 dk.

45 Dakikalık Mesajlaşma Seans Hizmeti

RANDEVU AL

Yorumlar

Gözde hanım daha ilk görüşmemizde altta yatan problemimi görerek teşhis etti. online bir görüşmede böyle bir nokta atışı tespit asla beklemezdim çok şaşkınım :) kendisine binlerce teşekkür :)

Beni sabırla dinlediğiniz için çok teşekkür ederim.

Cinsel suçlar ile ilgili konularda kurbanın terapiye başlaması ve hatta anlatması çok zor oluyor ve terapistin hastaya nasıl yaklaştığı ve söylediği kelimeleri seçmeleri gerçekten çok büyük önem arz ediyor. Burada birçok psikolog bunu hiç kale almazken Gözde Hanım terapi boyunca çok sağlam bir şekilde kurban psikolojisinin farkında ve hastaya değer ve saygı göstererek terapiyi gerçekleştirdi. Çok teşekkür ederim.

Gözde Hanım ile görüşmem çok iyi geldi, olaylara daha gerçekçi bakmamı sağladı. Teşekkürler

Sürekli olarak insanın sözünü kesiyor ve sorduğu sorunun dışına çıkılmasına izin vermiyor.Bu konuda çok katı.Anlatacağınız şeyleri anlatmanıza izin vermiyor.Ben memnun kalmadım.

Güzel bir ilk görüşme oldu.

Kesinlikle ilk görüşme itibari ile ruhunuzdaki olumlamayı; Gözde Hanım'dan size geçen nahifliği hissesiyorsunuz

Sanırım şanslıyım çünkü kendi ihtayaclarim bütün sorularımı cevaplayabilecek donanıma sahipti. Teşekkür ederim 🌸

Gözde Hanım çok profesyonel ve bana çok yardımcı oluyor, bir sonraki görüşmeyi iple çekiyorum.

ilk görüşme oldukça iyi motive edici teşekkürler

İyi

Online olarak terapi almaya çok önyargılı olmama rağmen Gözde Hanım bütün ön yargılarımı yıktı. Seanslarımız çok verimli geçiyor. Alanında çok bilgili ve deneyimli olduğunu hissettiriyor. Herkese tavsiye ederim.

Çok güzeldi

}
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?